Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
zimní turistika
Seřadit dle:
22. 1. 2013   |   zimní turistika

Do Jizerských hor láká rodiny s dětmi víla Izerína

Turistický region Jizerské hory leží v hraniční oblasti s Polskem a Německem. Má tak ideální polohu na lákání turistů z obou zemí. Zároveň s tím má ale velkou konkurenci v ostatních českých a moravských horách. Jizerští se rozhodli ve své propagaci vsadit na rodiny s dětmi. Svůj marketing tak cílí hlavně na děti, a to pohádkovou formou. O propagaci Jizerských hor jsme mluvili s projektovou manažerkou sdružení Turistický region Jizerské hory Renatou Van Vleet.

více ...
31. 12. 2012   |   zimní turistika

Beskydy-Valašsko jsou s propagací teprve na začátku

Horská oblast Beskydy-Valašsko má velký potenciál pro úspěšný turistický rozvoj, hlavně pak zimní turistiku. Zatím však oblast zažívá propad turistického zájmu. Problémem může být třeba to, že s koordinací svého turistického ruchu je teprve na začátku. O turistice v oblasti jsme mluvili s Monikou Konvičnou, ředitelkou regionální agentury pro informace a služby cestovního ruchu Beskydské informační centrum, p.o.

více ...
13. 12. 2012   |   zimní turistika

Šumavě ubývají turisté. Zpět se je snaží nalákat třeba na běžkařské trasy

Pro mnoho obyvatel centrální Šumavy tvoří turistický ruch hlavní obživu. Jeho pokles tak působí ekonomické potíže. O udržení dosavadní návštěvnosti a o její navýšení se v oblasti stará mimo jiné Regionální rozvojová agentura Šumava, která v zimním cestovním ruchu sází hlavně na běžkaře. O turistice na Šumavě jsme mluvili s koordinátorkou cestovního ruchu Kateřinou Vláškovou z této agentury.

více ...
10. 12. 2012   |   zimní turistika

Jeseníky v zimě získají z turistického ruchu až půl miliardy korun

Každý desátý turista, který navštíví Jeseníky, je cizinec. Místní destinační management se jejich počet snaží zvýšit a v posledních letech se mu to velmi daří. Jeseníky se stávají sice zatím nenápadným, ale o to pozoruhodnějším turistickým lákadlem Česka. O tom, jak do hor lákají návštěvníky, nám poskytl rozhovor Michal Blaško z Euroregionu Praděd.

více ...