Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
vinařská turistika
Seřadit dle:
30. 6. 2014   |   vinařská turistika

Osvícené Jihomoravské cesty

Jsou lidé, kteří zasvětili život Pánu, ti, kdož obětovali vše rodině, či propadli beznadějně práci. Jejich šlechetné cíle si zaslouží obdiv. Ale kdyby nebylo vína, se kterým svůj osud „pokrevně“ spojil bezpočet dalších lidí, ztratili bychom to, co lze neobratně popsat jako bezstarostnou radost.

více ...
17. 6. 2014   |   vinařská turistika

Reklamní kampaň na víno musí mít jiskru

Nalákat spotřebitele na víno není z marketingového hlediska právě to nejjednodušší. A přitáhnout je do vinařských oblastí je ještě o něco těžší. Problém tkví totiž v tom, že se víno konzumuje různě – odborně, vášnivě, či jen pro radost.

více ...
13. 6. 2014   |   vinařská turistika

Weinviertel - cesta k TOP destinaci vinařské turistiky

Rakouský region Weinviertel, který se nachází severovýchodně od Vídně, je příkladem fungující destinace vinařské turistiky. Při pohledu na moderní vinařství, špičková ubytovací a gastronomická zařízení a také programy pro návštěvníky si jistě řeknete, že je to díky desítkám let práce. Překvapivě tomu tak není. Tým kolem paní Ulrike Hager z Regionales Weinkomitee Weinviertel začal koncepčně budovat značku místa Weinviertel teprve v roce 1999.

více ...
19. 9. 2013   |   vinařská turistika

Milovníci moravských a českých vín vybírají TOP vinařský cíl

V září a říjnu mohou návštěvníci moravských a českých vinařství a dalších poskytovatelů služeb vinařské turistiky hodnotit navštívené turistické cíle, a vybrat tak společně TOP vinařský cíl 2013. Soutěž pořádá Vinařský institut s.r.o. ve spolupráci s Národním vinařským centrem.

více ...
17. 8. 2012   |   vinařská turistika

Jižní Morava má ve vinařské turistice značnou konkurenci

Vinařská turistika zažívá po celém světě velký rozkvět. Pojďme se podívat na nejnavštěvovanější světové vinařské destinace. Většina z nich profituje hlavně z obecně známé vinařské tradice. To se týká hlavně evropských oblastí. Američtí, kanadští, jihoameričtí a australští vinaři mají zase výhodu v krásné a divoké přírodě. Co je ale hlavní, státní a regionální úřady tu podporují rozvoj vinařské turistiky.

více ...
8. 8. 2012   |   vinařská turistika

Světová vinařská turistika – lídrem je Austrálie

Vinařská turistika zažívá v posledních dvaceti letech po celém světě obrovský rozvoj. Jaké jsou nejnavštěvovanější vinařské destinace světa? Které země mají ve vinařské turistice největší tah na branku a kdo vlastně do vinařských destinací cestuje a proč?

více ...
3. 8. 2012   |   vinařská turistika

Hlasujte pro své nejoblíbenější vinařství

Vinařství není jen chutné víno, ale také pohostinnost provozovatelů a příjemné prostředí. V soutěži "TOP vinařství - volba návštěvníků" můžete dát hlas vinařské destinaci, kde jste se cítili jako doma.

více ...
19. 7. 2012   |   vinařská turistika

Do Brna lákají turisty vinařská historie, sportovní akce i veletrhy

V Brně berou podporu turistického ruchu vážně a stále se snaží rozšiřovat nabídku turistických magnetů. Letos třeba otevřeli tzv. funerální stezku s prohlídkou kostnice. Brno klade důraz na svou historii a také vinařskou tradici. O rozvoji turistického ruchu v Brně jsme mluvili s Danou Rakovskou, vedoucí turistických a informačních center. Turistické informační centrum města Brna.

více ...
12. 7. 2012   |   vinařská turistika

Lidé se učí poznávat víno přímo na vinici

Vinařský Institut České republiky rozjel unikátní projekt Den vinařem, ve kterém vozí zájemce o znalectví vína přímo za samotnými vinaři na vinici. O náplni Vinařského Institutu ČR jsme mluvili se jeho ředitelem Petrem Psotkou.

více ...
5. 7. 2012   |   vinařská turistika

Vinaři nad námi lámali hůl, vzpomíná Juraj Flamik

Jeden z nejúspěšnějších projektů na podporu domácí turistiky Moravské vinařské stezky měli v jeho počátku na svědomí jenom dva lidé. Jedním z nich je Juraj Flamik. Koordinátorovi programu Greenways a řediteli Festivalu otevřených sklepů vděčí vinařská turistika skutečně za hodně. Jak u nás vůbec Moravské vinařské stezky vznikaly a jaké další turistické projekty se teď na podporu vinařských oblastí chystají?

více ...
Stránka 1 z 2
Výsledky 1 - 10 z 13

|‹
« Předchozí
1