Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
poutní turistika
Seřadit dle:
27. 3. 2012   |   poutní turistika

Tuzemským židovským památkám pomohla Ecova kniha Pražský hřbitov

Ve střední Evropě nemají pražské židovské památky konkurenci. Proto také pražské židovské město přitahuje turisty z celého světa a ročně jej navštíví až třičtvrtě milionu návštěvníků. Jenže židovské památky jsou rozesety po celé republice a díky projektu Federace židovských obcí by tak ze své židovské historie mohly turisticky víc těžit i další města. O židovských památkách a turistice jsme mluvili s tajemníkem Federace židovských obcí Tomášem Krausem.

více ...
10. 11. 2011   |   poutní turistika

Další čtyři opravené křížky zdobí České Švýcarsko

V Českém Švýcarsku se s vervou pustili do opravy sakrálních památek. Tentokrát obnovovali drobné kaple a kříže.

více ...
24. 10. 2011   |   poutní turistika

Jindřich Ondruš: Chceme z Velehradu udělat evropsky významné poutní místo

Aktivity Zlínského kraje, které se točí kolem oslav 1150 výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu jsou přímo ukázkovým příkladem jak absolutně využít příležitost pro rozvoj turistického ruchu. Náměstek hejtmana zlínského kraje Jindřich Ondruš u ní stojí od samého počátku.

více ...
24. 10. 2011   |   poutní turistika

Adoptování kapliček na Mikulovsku podpořilo turistiku

Starosta Mikulova Rostislav Koštial prakticky ukazuje, že dobrý nápad je někdy víc, než spousta peněz na propagaci. Nechal se inspirovat praxí zoologických zahrad a vyzval lidi, aby adoptovali kapličky v okolí města. Získal tak peníze na jejich opravy a následná publicita navíc k památkám přitáhla turisty.

více ...
9. 10. 2011   |   poutní turistika

Jak přilákat do ČR italské poutníky? Ptali jste se Luboše Rosenberga

Ředitel milánského zastoupení Czechtourismu, Luboš Rosenberg, odpovídal na vaše dotazy v online chatu.

více ...
25. 9. 2011   |   poutní turistika

Jakub Hlaváček: Církevní památka má svůj účel, ten by měla ctít i propagace

Agentura CzechTourism připravuje koncept Náboženského cestovního ruchu v České republice. Jakuba Hlaváčka, vedoucího Oddělení inovací a trendů, jsme se zeptali na detaily a záměry projektu.

více ...
22. 9. 2011   |   poutní turistika

Poutní stezky východní Moravy - jak jsme je testovali v praxi

Na začátku září podepsali Alessandro Cardinali, prezident sítě "I Cammini d´Europa", Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje, a Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy dohodu o přistoupení Zlínského kraje do sítě Evropských poutních stezek (I CAMMINI D´EUROPA).  Kraj a jeho centrála cestovního ruchu tímto logickým krokem pokračují v rozvoji a podpoře produktů orientovaných na využití duchovního a historického potenciálu regionu. Ty se již před třemi lety staly jednou ze součástí komplexní turistické nabídky, soustředěné kolem produktu Moravská jantarová stezka.

více ...
21. 9. 2011   |   poutní turistika

Projekt Magni otevře české církevní památky světu

O projektu Magni – Cesty s příběhem, který má prezentovat Českou republiku jako destinaci přitažlivou pro duchovní poutníky, jsme mluvili s jeho zakladatelem Markem Touškem.

více ...
19. 9. 2011   |   poutní turistika

Václav Cílek: Turistika a poutnictví jsou dva různé, sobě rovné nástroje

Turista je člověk, který chce cestovat, aby mohl poznávat a bavit se. Poutník si přeje cestovat, aby mohl být změněn...

více ...
12. 9. 2011   |   poutní turistika

I v církevní turistice je důležitý marketing, říká kněz Pavel Dokládal

„V církevní turistice si zatím každý dělá, co chce a kdy chce. Těžko spolupracovat. Snad se to přece jen trochu posune. Ale naši kněží, řády, spolky na to nejsou zvyklí. Takže každý pracuje na svou pěst,“ říká kněz Pavel Dokládal. Je národním prezidentem Fátimského hnutí, které sídlí v Koclířově a vybudovalo zde pozoruhodné poutní místo (viz Koclířov – poutní místo na zelené louce). Zároveň jeho hnutí pořádá poutě do celého světa. Jaké zahraniční destinace lákají české věřící a jak se správně starat o poutníky?

více ...
Stránka 1 z 2
Výsledky 1 - 10 z 14

|‹
« Předchozí
1