Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
heritage tourism
Seřadit dle:
31. 5. 2013   |   heritage tourism

Propagace Památníku Terezín má své mantinely

Temná turistika je moderní pojem zahrnující mimo jiné i stále živé památky spojené s tragickými událostmi jako je druhá světová válka a holokaust. Jak spojení své památky a pojmu turistika chápou v Památníku Terezín a jak se vůbec propaguje památka spojená s utrpením a závažným morálním poselstvím? Nejen o tom jsme mluvili s Tomášem Riegerem z terezínského památníku.

více ...
31. 5. 2013   |   heritage tourism

Tuzemské návštěvníky do nejmladšího národního parku přilákal marketing

Nejmladší z našich národních parků – České Švýcarsko – byl oblíbenou destinací spíš pro zahraniční než tuzemské turisty. Jejich nárůst zařídila až intenzivní propagace. Jak vlastně propagovat chráněnou přírodní památku a jak hledat optimální cestu mezi ochranou přírody a využíváním jejího turistického potenciálu, jsme mluvili s Tomáše Salovem, tiskovým mluvčím Správy Národního parku České Švýcarsko.

více ...
9. 5. 2013   |   heritage tourism

Čeští turisté tvoří na Pražském hradě jen pět procent návštěvníků

Pražský hrad je nejnavštěvovanější tuzemská památka. Počty lidí, kteří ji každoročně navštíví, jsou neuvěřitelné a ekonomický přínos z této památky je obrovský. O čísla za uplynulý rok a plány na rok letošní jsme požádali Davida Šebka z Kanceláře prezidenta republiky.

více ...
29. 4. 2013   |   heritage tourism

Ministerstvo životního prostředí se vrhlo na turistickou propagaci

Propagovat neznámé přírodní památky Česka jako turistické cíle se rozhodlo Ministerstvo životního prostředí. O tom, jak bude kampaň s názvem Česká příroda probíhat a proč se na turistickou propagaci vrhlo právě Ministerstvo životního prostředí, jsme mluvili s jeho mluvčím Matyášem Vitíkem.

více ...
25. 3. 2013   |   heritage tourism

Václav Cílek: Dvojí ráz sudetské krajiny

Pováleční přistěhovalci nemají jistotu, zda bohové Sudet jsou s nimi, nebo proti nim. Jsou opatrní a nemají rádi cizince. Stále se bojí toho, že přijde někdo jako oni sami. Co kdyby je vyhnal z jejich domovů, vždyť i lidé, kteří tu žili před nimi, byli nějakou politickou mocí a dočista bez obrany odesláni někam daleko, kam se báli odejít. Dívají se z oken, pátrají po charakteru cizince. Jsou ostražití a neproniknutelní. Strach posiluje jejich jednostrannou chytrost.

více ...
15. 3. 2013   |   heritage tourism

České a moravské jeskyně ročně navštíví na 700 tisíc lidí

V České republice je čtrnáct jeskyní zpřístupněných turistům. Tvoří jedny z nejnavštěvovanějších a nejunikátnějších přírodních památek u nás. A nejen u nás. Naše jeskyně patří mezi vyhledávané i zahraničními turisty. O turistickém potenciálu, možnostech a limitech rozvoje jeskyňářské turistiky jsme mluvili s Jaroslavem Hromasem, ředitelem Správy jeskyní České republiky.

více ...
12. 3. 2013   |   heritage tourism

Zahraniční dokumentární film je nejlepší formou propagace

  Lednicko-valtický areál patří dlouhodobě mezi nejnavštěvovanější české památky. Ročně jej navštíví na tři sta tisíc lidí. Přesto by zdejších pětačtyřicet zaměstnanců dokázalo zvládnout ještě větší nápor návštěvníků. Možný nárůst zájmu limituje hlavně fakt, že lidé si zvykli navštěvovat zámky jenom v sezóně. O péči a propagaci unikátní české památky jsme mluvili s její kastelánkou Ivanou Holáskovou.

více ...
20. 2. 2013   |   heritage tourism

I v propagaci přírodních památek je důležitý příběh

Přírodní památky, pokud nejde zrovna o Niagarské vodopády, mají při využití v cestovním ruchu oproti kulturním památkám složitější situaci. Jejich turistický potenciál totiž záleží spíš na ostatních faktorech než na atraktivitě památky samotné.

více ...
21. 1. 2013   |   heritage tourism

Václav Cílek: Jedna Ostrava stačí, pro krásu i pro zoufalství

Žádné město České republiky se nepodobá Ostravě, která není městem, ale souměstím. Tradiční město má letokruhy svého historického růstu, ale Ostrava vyrostla z řady center najednou podobně, jako rostou korálové útesy kolem sopečných ostrůvků.

více ...
20. 1. 2013   |   heritage tourism

Temný turismus – stará motivace v novém hávu

V souvislosti s památkami se v posledních letech čím dál častěji používá termín temný turismus. Pod něj spadají historická místa, kde se udály tragické události, ať už jde o vězení, místa atentátů, havárií, bojů či třeba masového vraždění. Někdy se okolo temné turistiky chodí jako by to byla ona pověstná horká kaše. Není to potřeba. Temná turistika je jakákoli jiná turistika. Jen má několik specifik, na která je třeba brát ohled.

více ...
Stránka 1 z 2
Výsledky 1 - 10 z 12

|‹
« Předchozí
1