Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
zpět

Studium v zahraničí jako výhodná investice pro život

Studium v zahraničí jako výhodná investice pro život

4. 3. 2015 Kateřina Martykánová

Sdílet:

Zaměstnavatelé v HORECA segmentu a cestovním ruchu v současnosti oceňují zkušenosti ze zahraničí, schopnost přizpůsobit se novým podmínkám, umět se orientovat v cizí zemi, mít mezinárodní praxi i kontakty. Z těchto důvodů je nejvhodnější propojit středoškolské studium s pobytem v zahraničí a přirozeně tak získávat všechny výhody, které tento způsob vzdělávání přináší.

Mladým lidem ve věku od 14 do 18 let se nyní otevírají široké možnosti, jak uskutečnit svou cestu za studiem v zahraničí, které je připraví na kariéru v HORECA segmentu a cestovním ruchu jak u nás, tak v jiných zemích. Organizační záležitosti spojené s odjezdem a pobytem v cizí zemi nejsou zcela jednoduchou záležitostí, a proto je dobré vybrat vhodnou instituci, která zajistí potřebné náležitosti. Společnost StudyPoint působí na českém trhu již od roku 1994 a díky mnohaletým zkušenostem představuje důvěryhodného partnera, který napomůže s naplněním cíle studijního pobytu.

StudyPoint studentům nabízí možnost účastnit se tzv. High School programů, jež představují kompletní zajištění dlouhodobého zahraničního pobytu. Počínaje garantovaným ubytováním a stravováním ve vhodné hostitelské rodině, zdravotním a úrazovým pojištěním, dále poradí s výběrem adekvátní zahraniční střední školy, zajistí přípravné informační materiály a detaily o průběhu studia, poskytne asistenci při vyřizování vízových formalit, zabezpečí přesun z letiště do hostitelské rodiny, samozřejmostí je 24hodinový telefonický servis v ČR, SR i v hostitelské zemi. Balíček komplexních služeb spojených se zahraničním pobytem se vždy odvíjí od individuálních požadavků konkrétního studenta.


Nabídka High School programu je postavena na pečlivém výběru zahraniční střední školy i hostitelské rodiny. Zázemí, které tato „nová“ rodina studentům poskytuje, je neocenitelnou podporou při adaptaci v jiném prostředí. „Poznání nové kultury, získání nových přátel, přijetí odlišného způsobu vyučování, ale také mezinárodní kontakty trvající mnohdy po celý život tvoří jen hrstku výhod, které si student ze zahraničního studijního pobytu přiveze,“ doplňuje Tom Šafránek ze společnosti StudyPoint.

Výběr zahraničních středních škol, s nimiž společnost StudyPoint spolupracuje, je ovlivněný i mírou mezinárodního složení studentů, které je daná škola schopna garantovat. „Mezinárodní prostředí tolik důležité pro jazykový vývoj a tvorbu komunikačních schopností s jinými kulturami považujeme za nenahraditelnou zkušenost, která nemůže být zprostředkována jinak, než vlastním prožitkem,“ upřesňuje Tom Šafránek. I přes všechny studijní povinnosti zůstává prostor pro aktivní trávení volného času. Výlety po okolí, poznávání nové kultury i studentů z jiných zemí, kteří prožívají stejné pocity a řeší stejné problémy, jistě napomůže dobré adaptaci na nový styl života.


StudyPoint přináší v rámci High School programů studijní pobyty ve více než 20 zemích světa, např. v USA, Velké Británii, Skotsku, Irsku, Kanadě nebo i na Novém Zélandu, v Japonsku, Číně či Švédsku. Kompletní výčet všech nabízených destinací a další informace k programu jsou dostupné na www.studypoint.cz.


FOTO: Archiv

4. 3. 2015 Kateřina Martykánová

Tísk článku

Komentáře

Přidat nový příspěvek