Nezávislý magazín o marketingu v cestovním ruchu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS
zpět

Příjezdy turistů do České republiky stoupají i přes Ukrajinskou krizi

Příjezdy turistů do České republiky stoupají i přes Ukrajinskou krizi

2. 9. 2014 Autor článku: CzechTourism

Sdílet:

Ve druhém čtvrtletí roku 2014 přijelo do Česka celkem 2,2 milionu zahraničních turistů, což bylo o 3,4 procenta více než ve stejném období předchozího roku, významně rostly příjezdy z okolních států či z Číny a Jižní Koreje. Ruských turistů ubylo meziročně o 14,1 procenta, příjezdy z Ukrajiny klesly o 34,5 procenta. Vyplývá to z dat, která ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad.

Vývoj příjezdů z Ruska a Ukrajiny potvrdil očekávání Institutu turismu i zástupců touroperátorů či leteckých dopravců. Ti již dříve upozornili, že v důsledku Rusko – Ukrajinského konfliktu může Česká republika za rok 2014 přijít o ruské turisty, původní předpoklady ale počítaly s 20% i vyšším úbytkem. 

„Již na počátku druhého čtvrtletí jsme upozorňovali na možný úbytek turistů z Ruska a navrhovali jsme konkrétní opatření, jak vývoj situace alespoň částečně zmírnit,“ uvedl Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism. Situaci by podle něj pomohlo především zjednodušení a urychlení vydávání víz na zastupitelských úřadech ČR v Rusku. 

I přes úbytek Rusů a Ukrajinců skončil příjezdový cestovní ruch ve druhém čtvrtletí v kladných číslech. Za růstem příjezdů stála ve druhém čtvrtletí především vyšší poptávka po České republice v sousedních zemích (Německo +10,5 %, Rakousko +14,4 %, Maďarsko +12,1 %, Polsko +4,2 %, Slovensko + 13,1 %). Tradičně rostly i příjezdy turistů z Číny (+ 22,0 %) a Jižní Koreje (+ 10,3 %). 

Od počátku roku přijelo do České republiky celkem 3,6 milionu turistů, kteří zde uskutečnili 10,2 milionu přenocování.


FOTO: CzechTourism

2. 9. 2014 Autor článku: CzechTourism

Tísk článku

Komentáře

Přidat nový příspěvek