S aplikací Czech Film App máte filmový svět na dlani

7. 1. 2015 Autor článku: CzechTourism

Nejen filmovým nadšencům, kteří chtějí v Česku zažít netradiční dovolenou, je určena nová mobilní aplikace agentury CzechTourism, která bude k dispozici již na jaře roku 2015. S pomocí mobilu nebo tabletu si tak dopředu můžete naplánovat trasu plnou slavných scén a hlášek a přenést se do světa filmových příběhů zasazených do krásné české krajiny a měst.


Nezapomenutelné zážitky v kapse

Před odjezdem na dovolenou si již na jaře 2015 můžete zdarma stáhnout novinku s názvem Czech Film App pro telefony s operačním systémem iOS a Android. Ta je určena pro všechny filmové nadšence, kteří při cestách po Česku chtějí poznávat regiony, kde se natáčely jejich oblíbené snímky. Mobilní aplikace je součástí projektu Česko. Země jako z filmu, jenž netradičně představuje místa, která okouzlila filmové tvůrce i diváky. Díky ní můžete poznat Česko tak, jak ho znáte z filmového plátna, ale možná jste o tom doposud nevěděli.

Stačí si jen vybrat správnou trasu

Czech Film App představuje lokace natáčení nejen českých, ale i zahraničních snímků. Aplikace poslouží během vašich výletů jako nepostradatelný průvodce plný filmových zajímavostí. Funguje tedy nejen jako zdroj informací, ale díky svým geolokačním funkcím také jako navigace. Záleží jen na vás, jaké snímky si vyberete. Czech Film App nabízí celkem šest ucelených tras rozdělených dle filmových žánrů. Filtrovat můžete také podle své oblíbené destinace nebo se inspirovat z některých naplánovaných výletů.

Osudová trasa vám představí snímky, které se zabývají pohnutými momenty české historie. Můžete se vydat po stopách kritikou ceněného Hořícího keře Agnieszky Holland či Tmavomodrého světa režiséra Jana Svěráka.

Obdivovatelé estetiky Otakara Vávry a jeho Kladiva na čarodějnice si mohou vybrat trasu Tajemnou a zamířit do Jeseníků. Ta mimo jiné představí další klenoty československé kinematografie jako například Spalovače mrtvol vzniklého v Praze a Pardubicích.

Pro rodiny s dětmi jsou určeny trasy Pohádková a Rodinná. První z nich vás provede mimo jiné po zámku Hluboká, kde se natáčela dnes již klasická pohádka Pyšná princezna. Za návštěvu stojí i hrad Švihov, který byl kulisou pohádky Tři oříšky pro Popelku, či sídlo Šíleně smutné princezny, vodní zámek Blatná. Druhá trasa vás například zavede do Českého ráje, kde můžete obdivovat nádherné přírodní kulisy filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. V horách zůstanete i s komedií S tebou mě baví svět, která se z části natáčela v zasněžených Krkonoších. Pro milovníky vína a teplejšího počasí je ideální návštěva jižní Moravy. Tam život a víno vychutnávali Kryštof Hádek a Tereza Voříšková ve filmu Bobule.

Náročnější cestovatelé ocení trasu Kultovní a Světovou. První zachycuje místa vzniku legendárních snímků, jakými jsou například Menzelovy Postřižiny, Vesničko má středisková, Na samotě u lesa či porevoluční Hřebejkovy Pelíšky nebo Samotáři Davida Ondříčka. Druhá z tras s označením Světová mapuje místa natáčení zahraničních snímků v Česku. Můžete si užívat kouzel Iluzionisty Edwarda Nortona, šansonů Edith Piaf, dech beroucího koncertu Amadea od Miloše Formana a mnoha dalších světoznámých filmových hitů.


FOTO: Czechtourism